Photo by Jez Timms on Unsplash

Tornionseudun Ampujien kilpailumenestys 2020


Skeetin ikäkausi SM, 8.-9.8.2020, Hollola

Sarja N20
Julia Ylimäinen 99+37 1.
Suomenennätys

Sarja JUN
Ukko-Pekka Mäkinen 109+52 2.

Sarja M20
Ukko-Pekka Mäkinen 109 2.
Eetu Kaimio 102 6.

Sarja Y17
Pietari Keisu 103 1.
Eemil Harjuvaara 80 3.

Sarja Y50
Jukka Ylimäinen 94 41.

Sarja Y60
Ilkka Kotvio 113+19 1.
Hartte Ojanen 107+23 2.
Toivo Lyly 107+22 3.
Olli Kielo 102 10.

Joukkue TorSA, M20
Pietari Keisu, Ukko-Pekka Mäkinen ja Eetu Kaimio 314 1.

Joukkue TorSA, Y50
Hartte Ojanen, Toivo Lyly ja Ilkka Kotvio 327 6.

Linkit Lahden Ampumaseuran sivuille tuloksiin:
tulokset https://www.lahdenampumaseura.fi/@Bin/396866/SM+Skeet+ik+2020+lopputulokset.pdf
joukkuetulokset https://www.lahdenampumaseura.fi/@Bin/396797/SM+Skeet+ik+2020+joukkue+lopputulokset.pdf


Lappia GP Skeet 2020, 18.-19.7.2020, Tornio

Sarja M
Sami Alkku 133+35 3.

Sarja N
Jenni Rontti 83+14 5.

Sarja N20
Julia Ylimäinen 97 1.
SE Suomenennätys

Sarja Jun
Ukko Pekka Mäkinen 102+28 4.
Eetu Kaimio 112+12 6.

Sarja M20
Eetu Kaimio 112 1.
Ukko Pekka Mäkinen 102 5.

Sarja Y17
Pietari Keisu 91 1.
Eemil Harjuvaara 83 2.

Sarja Y50
Jukka Ylimäinen 97 10.
Jussi Leipälä 91 13.
Reijo Alkku 91 14.

Sarja Y60
Ilkka Kotvio 111+21 1.
Hartte Ojanen 106+22 2.
Toivo Lyly 107+20 3.
Erkki Turunen 78 7.


Compak Sporting SM 2020, Pietarsaari 18.-19.7.2020

Tornionseudun Ampujista parhaiten menestyi Antti Poutiainen tuloksella 184/200 (7. sija). TorSA voitti myös joukkue SM-pronssia joukkueella Antti Poutiainen, Jarkko Rissanen ja Rainer Pruikkonen.

Linkki tuloksiin https://sportingshooting.fi/jsf/compak-sm-2020-tulokset/


St. Michel Skeet, Mikkeli 4.-5.7.2020

Sarja M20
Ukko Pekka Mäkinen 108 6.

Linkki Mikkelin Ampujat-sivustolle ja tuloksiin


Kärki Skeet, Siilinjärvi 27.-28.6.2020

Sarja Y60
Toivo Lyly tuloksella 125/150 2.
Hartte Ojanen tuloksella 122/150 4.

Sarja Y50
Jukka Ylimäinen tuloksella 117/150 4.

Sarja N20
Julia Ylimäinen tulos 95 oma ennätys ja finaali 35 sivuaa omaa ennätystä naisten 1.

Juniorit
Eetu Kaimio 106+41 JUN 1. ja M20 1.
Pietari Keisu 93+31 JUN 3. ja Y17 1.

Linkki Siilinjärven Urheiluampujat-sivustolle ja tuloksiin


Skeet Sako-Franchi GP, Loppi 13.-14.6.2020

Y60
Hartte Ojanen 111+25 1.
Toivo Lyly 113+23 2.
Olli Kielo 102+23 5.

M20
Ukko Pekka Mäkinen 103+36 3.

Joukkue TorSA
Olli Kielo, Hartte Ojanen ja Toivo Lyly 326 4.

Linkki Ala-Hämeen Ampujat-sivustolle ja tuloksiin


Skeetin Asepaja GP, Ylistaro 6.-7.6.2020

Y60
Hartte Ojanen 112+22 1.
Toivi Lyly 96+19 4.

Y50
Jukka Ylimäinen 86 13.

N20
Julia Ylimäinen 87+35 1.
SFSE Sivuttu Finaali Suomen Ennätys

Joukkue TorSA
Hartte Ojanen, Toivo Lyly ja Jukka Ylimäinen 294 3.

Linkki Ylistaron metsästysseuran-sivustolle ja tuloksiin


Kerro kaverille...